*
collapse

Droseralarda genel bakım..

• 1 replies
  • 170 views
*

Administrator

• 116
  • +39/-0
    • Profili Görüntüle
    • etoburbitkimarketi
Droseralarda genel bakım..
« : Mart 28, 2018, 04:56:21 ÖS »
SUNDEWS (GÜNEŞ GÜLLERİ)
DR0SERA CAPENSİS NARROW LEAF (DAR YAPRAK) BÖCEK YİYEN BİTKİSİ BAKIMI

BİTKİ HAKKINDA

Bitki severlerin özellikle de etobur bitki severlerin kolay vazgeçemedikleri bir türdür.  Üretimi oldukça kolay olan etobur bitki türlerinin en başında gelirler.
Görsel olarak eşsiz güzelliğe sahip olan Drosera Capensis Narrow Leaf ler iri cüsseleri ve koyu kırmızı renklerinden dolayı kolleksiyonerler tarafından aranılan bir türdür .
Dalları ucunda ki kılcal ve yapışkan duyargaları sayesinde avlanırlar.İnsan burnunun algılayamayacağı,sinek ve böcekler için cezp edici olan bir koku yayarak,avlarını kendilerine çekerler.Yapışkan duyargalara konan sinek ve böceklerin artık hiçbir şansı yoktur.Yapışıp kalan avını,15 dk ila 24 saat süren sarmalama işleminden sonra salgılamaya başladıkları sindirim sıvısı ile öğütürler. İhtiyacı olan azotu buradan karşılayan Drosera Capensis Narrow Leaf de birçok etobur bitki gibi köklerini sadece toprağa tutunmak için kullanır.
  İnsan ve çocuk sağlığına hiç bir zararı yoktur,evinizdeki menekşe bitkisi ne kadar zararlı ise bu da o kadar zararlıdır.

BİTKİ BAKIMI
Bitki adı gibi bol güneş seven bir türdür.Pencere önü kültürüne uygundur.Saksısını Plastik bir altlığa oturtarak bu altlığa 2-3 cm yüksekliğinde saf su koymanız yeterlidir.Bu su seviyesini koruyun ve asla bitmesine , kurumasına izin vermeyin.Su seviyesi indikçe altlığa saf su ilave ediniz.Capensisler,venüs bitkileri gibi dormancy (dinlenme dönemi) ihtiyacı duymazlar ve kış mevsiminde de oda sıcaklığında gelişimlerine devam ederler.Uzun ömürlü bitkilerdir.Yıl içerisinde bol bol çiçeklenerek binlerce tohum üretirler.(Tohumları toz gibi miniktir.)

Elde ettiğiniz tohumları ayrı saksılarda üretebileceğiniz gibi,hiç bir şey yapmasanız bile saksı dibine düşen tohumlardan yüzlerce minik capensisleriniz olacaktır.Yapraklarının kesilip torfa yatırılması ile de üretilebilir.

*

egemen

• 28
  • +5/-0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Droseralarda genel bakım..
« Yanıtla #1 : Mart 29, 2018, 02:35:13 ÖS »
Resimleri görünce kendimi drosera ormanında zannettim. Bende de bir kaç tür drosera var. Hepsi tohumdan üretim. Droseraların  bakımı kolay  ve üretimi rahat yapılabiliyor. Ben de bir etobur bitki sever olarak drosera türlerini çok seviyorum. İyi çalışmalar....

* alış veriş yap

* Son İletiler/Konular

Ynt: venüs sinek kapan bitkisinin bakımı.. Gönderen: egemen
[Haziran 23, 2018, 01:56:22 ÖS]

yeni cihaz yeni resimler.. Gönderen: Administrator
[Mayıs 23, 2018, 07:59:29 ÖS]

Ynt: Tillandsia.. Gönderen: Administrator
[Mayıs 20, 2018, 07:43:22 ÖS]

Tillandsia.. Gönderen: Administrator
[Mayıs 18, 2018, 04:38:21 ÖS]

2018 mayıs ayı gezimizden.. Gönderen: Administrator
[Mayıs 14, 2018, 04:53:24 ÖS]