*
collapse

etobur bitkiler bahçede yetiştirilebilirmi..

• 2 replies
  • 406 views
*

Administrator

• 116
  • +39/-0
    • Profili Görüntüle
    • etoburbitkimarketi
etobur bitkiler bahçede yetiştirilebilirmi..
« : Mart 04, 2018, 10:04:07 ÖÖ »
Etobur bitkilerin büyük bir kısmı baltık torfu ve bu torfun slikat kumu,perlit,vermikülit,ponza taşı gibi doğal ve belli oranlarda karışımlarından oluşan özel torfda yetişirler.Bu yüzden direk bahçe torfuna ekim ve dikimini yapamazsınız.
Baltık torfu asidik ve mineralsizdir.Bahçe torfunda ise bol miktarda mineral vardır.Peki bahçede etobur yetiştirmek mümkün değilmidir?Elbette mümkündür.Aşağıdaki şemada gösterildiği gibi bir düzenek hazırlarsanız,bu eşsiz bitkileri bahçenizde sağlıklı bir şekilde büyürken izleyebilme imkanı bulmuş olacaksınız..

« Son Düzenleme: Mart 05, 2018, 04:46:44 ÖS Gönderen: Administrator »

*

egemen

• 28
  • +5/-0
    • Profili Görüntüle
Ynt: etobur bitkiler bahçede yetiştirilebilirmi..
« Yanıtla #1 : Mart 06, 2018, 12:03:03 ÖS »
Bahçede yetiştirme fikri çok güzel ama meraklı komşular rahat vermezler. Bir de iylik olsun diye musluk suyuyla sularlarsa gerisini düşünemiyorum. :(

*

Administrator

• 116
  • +39/-0
    • Profili Görüntüle
    • etoburbitkimarketi
Ynt: etobur bitkiler bahçede yetiştirilebilirmi..
« Yanıtla #2 : Mart 06, 2018, 04:07:56 ÖS »
Evet meraklı komşular bir risk egemen bey.. ;D Benim bu konuda çekincem daha çok ,evcil hayvanlar ve yabani kuşlar..
Genelde dışarıya daha iyi beslensinler diye pencere önüne bıraktığımız bitkilerimizin saksı diplerine kumruların yayılarak yuva yapmaya çalıştıklarını,ya da kedim evde venüsümü rahat bırakmıyor diye gelen şikayetleri de göz önünde bulundurursak,dış mekanda tutacağımız etobur bitkilerimizin üzerini,içeriye sinek ve böceklerin girmelerini sağlayacak ancak davetsiz misafirleri de engelleyecek bir iri delikli kafes teli ile kapatmak doğru olacaktır diye düşünüyorum.

« Son Düzenleme: Mart 06, 2018, 04:58:17 ÖS Gönderen: Administrator »

* alış veriş yap

* Son İletiler/Konular

Ynt: venüs sinek kapan bitkisinin bakımı.. Gönderen: egemen
[Haziran 23, 2018, 01:56:22 ÖS]

yeni cihaz yeni resimler.. Gönderen: Administrator
[Mayıs 23, 2018, 07:59:29 ÖS]

Ynt: Tillandsia.. Gönderen: Administrator
[Mayıs 20, 2018, 07:43:22 ÖS]

Tillandsia.. Gönderen: Administrator
[Mayıs 18, 2018, 04:38:21 ÖS]

2018 mayıs ayı gezimizden.. Gönderen: Administrator