Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı Adı: Şifre:

Gönderen Konu: Tohumdan Yetiştirdirdiğim Venüs Fly trap'lar  (Okunma sayısı 1292 defa)

Ozan

• Yeni Üye
  • *
Tohumdan Yetiştirdirdiğim Venüs Fly trap'lar
« : Mart 02, 2021, 03:26:56 ÖÖ »

Bu hobiye 2015 Yılında Bir alışveriş Merkezinde Gördüğüm sinek kapan Bitkisi ile başladım. Bitki hakkında araştırma yaptım Fakat bilgi kirliliği çoktu ve benimde ihmalsizliğim sonucu Çürüdü İlk bitkim, pes ettim bıraktım. 2017 yıllarında tekrar merak sardım tohumdan yetiştirilen Bitkilerin Her zaman Farklı Bir bitki elde edilebilceğini Öğrendiğimde Tohum'dan Yetiştirmek Benim için Heyacan verici olmuştu, araştırmaya Başladım fakat Yurt içi Doğru düzgün Tam anlamıyla net bilgilere Ulaşamadım, yurtdışı bütün etçil bitki toplulukların venüs fly trap la ilgili Her makalesini okudum ısı ışık nem Toprak çeşidi, Deneme yanılma Yöntemleri vb. Kendini bu konuda Kendimi Yetiştirdim. Sonuçların Bazıları Aşağıda :o

Tohumdan ilk Çıktığı Günden İtibaren nadir olduğunu Belli Eden Bir tür %90 Böyle kalıcak 2019 dan Beri Aynı. Tür olarak ise schuppenstiel türüne Benziyor Ama aynı İsimi Vermek Yanlış olur.

Bunlar ise 2021 Yılında Tekrar Bir heyecan ile  Çeşitli Ülkelerden Aldığım Karışık Tohum olduğuna %100 emin olduğum Filizler. Sanırım Yeni Türleri Bulmak Mutasyonlarını Gözlemlemek Bana daha çok mutluluk veriyor.

Herkese şimdiden İyi Forumlar Umarım Bu Forum El birliği İle Ülkemiz Adına Güzel Yerlere gelir. Venüs Fly trap hakkında Yoğunlaştığım Bilgilerimi Bu forum Dahilinde Paylaşmaktan Memnun duyacağımı'da Bildirmek İsterim.

Administrator

• Administrator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Tohumdan Yetiştirdirdiğim Venüs Fly trap'lar
« Yanıtla #1 : Mart 02, 2021, 03:38:55 ÖÖ »

Sayın ozan hoş geldiniz..
Kötü bir tecrübe ile başlamışsınız,ama iyi bir cesaret ile devam etmişsiniz. :)

'' Venüs, candır..Gerisi heyacandır.. ''

İyi yetiştirmeler.
admin

Savage Garden TR

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mart 04, 2021, 09:18:29 ÖÖ »

harika
ᕦ( ͡° ͜ʖ ͡°)ᕤ
            Etoburları severim , çok severim
                            ᕦ( ͡° ͜ʖ ͡°)ᕤ

egemen

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mart 11, 2021, 09:07:08 ÖS »

Tohumdan venüs yetiştirmek zordur.Sizi tebrik ediyorum.

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal