Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı Adı: Şifre:

Gönderen Konu: Biz Kimiz...  (Okunma sayısı 1255 defa)

Administrator

• Administrator
  • Katılımcı Üye
Biz Kimiz...
« : Şubat 28, 2021, 03:56:03 ÖÖ »

Tüm üyelerimize hoş geldiniz diyorum..

2000 li yılların başından beri etobur bitkiler ile iç içeyiz..

Etobur bitkiler ile tanışmamıza vesile olan şimdilerde aramızda olmayan Garo hocayı da rahmetle yad ederek giriş yapalım.
İlk etobur bitki tohumumu kendisinden almıştım.Hilton otelinin önünde buluşup bana tohumları verirken,bir dahaki sefere büromda buluşalım,böyle malum şey satıcıları gibi mallar hazır,para hazır mı der gibi olmuyor demişti..  ;D

Şükrü Aydemir hocamı da anmazsam darılır..  ;D Kendisi ile bir çok kez yurt içinde çeşitli bölgelerde etobur bitki araştırma gezilerimiz olmuştu.Yılda bir kaç kez buluştuğumuz,paylaşımda bulunduğumuz etobur bitki üstatlarını zaten bir çoğunuz sosyal medya guruplarından da tanıyorsunuz..Vural gibi.. ;)

Binlerce saksı etobur bitki ve sayısız tohum yetiştirip sattık.Satamadıklarımızı da dağıttık.

İlk önceleri venüsflytraptr.com , kısa süre sonra da etoburbitkiler.com forum sitemiz ile ve daha sonraları etoburbitkimarketi.com satış sitelerimiz ile uzun yıllar hizmet verdik. Maddi sıkıntılar,vakit darlığı gibi sorunlardan dolayı sitelerimizi kapatmak zorunda kaldık.

Bir çok öğrencimiz oldu (bu işleri bizlerden öğrenenleri kastediyorum.) ,bir çok kişiyle tanıştık.Dostluklarımız ,arkadaşlıklarımız oldu.Tatile çıktığımız yerlerde bizi bulup bizde kal diyen dostlarımız bizleri sevindirdi.

Bu süre içerisinde çeşitli üniversitelerden,etobur bitkiler ile ilgili bir çok seminer daveti aldık.Bir çoğuna da katıldık,mesleğimizin verdiği kolaylık ile,bilgilendirdik.

Radyo programlarına davet edildik,katıldık.Tv programlarına davet edildik sınav ve not verme dönemine denk geldiğinden katılamadık.

Bu süre içerisinde de gördük ki; Ülkemizde konu ile ilgili yazılı metin yok denecek kadar az.Forum sitelerimizdeki metinleri toplasan cilt cilt kitap olur belki ama bilimsel nitelikte yazı az maalesef.Üniversitelerin Bizi davet etmelerinin asıl sebeplerinden birisi de bu diye düşünüyorum.

Şimdilerde ise sosyal medya gruplarından gördüğümüz kadarı ile ilgili bir çok arkadaş var.Bu ilgili,meraklı,arayış içerisinde olan etobur bitki sever arkadaşları eskiden olduğu gibi tek bir çatı altında toplayıp,bildiklerimizi paylaşmak,bilmediklerimizi birlikte bulup öğrenmek, birlikte tohum ve bitki sorunsallarını çözmek,paylaşmak için bu siteyi kurduk.

Umarım katılımcı üyelerimizin de desteği ile kısa sürede eski günlerimizden daha iyi oluruz.

Hayırlı olsun..

« Son Düzenleme: Mart 31, 2021, 01:03:49 ÖÖ Gönderen: Administrator »
admin

Feriha Orman

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Biz Kimiz...
« Yanıtla #1 : Mart 01, 2021, 12:09:33 ÖÖ »

Benim gibi meraklı ama alıp yaşatamamış kişiler için güzel bir kaynak olacağını düşündüğümden koşarak geldim. Hayırlı olsun 😊

Administrator

• Administrator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Mart 01, 2021, 12:24:18 ÖÖ »

Benim gibi meraklı ama alıp yaşatamamış kişiler için güzel bir kaynak olacağını düşündüğümden koşarak geldim. Hayırlı olsun 😊

Olacaktır..en kısa sürede veri bankamızdan bilgi aktarımlarına başlayacağız.
Hoş geldiniz..
admin

egemen

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mart 01, 2021, 03:30:33 ÖS »

Ferhan ağabey yeni siteniz hayırlı uğurlu olsun.Çok mutlu oldum Güzel günlerde görüşmek dileğiyle

Administrator

• Administrator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Mart 02, 2021, 01:23:16 ÖÖ »

Ferhan ağabey yeni siteniz hayırlı uğurlu olsun.Çok mutlu oldum Güzel günlerde görüşmek dileğiyle

Sağolasın Egemen,inşallah diyelim.  ;)
admin

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal